Pasif gelir kaynakları 2023’de de girişimcileri ve ek gelir elde etmek isteyenleri dijital yatırımlara yöneltmiştir. Bu yazımızda mobil oyun ve uygulama geliştirerek yan gelir elde etmekten bahsedeceğiz.
mobil oyun ve uygulama geliştirmek günümüzde dijital yoldan en iyi para kazanma yöntemlerinden biridir. Özellikle Covid döneminde fiziki işlerin tamamen azalması ve insanların tamamen dijital alanlara yönelmesi büyük bir etken olmuştur.

Evde veya tatilde dijital varlıkları yönetmek daha kolaydır. Ulaşabileceğiniz kitle sadece Türkiye değildir, özellikle mobil uygulama geliştirme sektöründe kendi mobil oyun ve uygulamasını yayınlayan girişimcilerin potansiyel kitlesi Tüm dünyadır ve uygulamayı dünyaya pazarlamak fiziki bir ürün satışına göre çok daha kolaydır.
Mobil oyun geliştirmek ve bunu Google play gibi mağazalarda yayınlayarak gelir elde etmek artık çok daha kolaydır. Birazdan kolayca bir mobil oyun nasıl oluşturabilirsiniz ve nasıl gelir (kazanç) elde edersiniz bu konudan bahsedeceğiz.

Mobil oyun nasıl geliştirebilirim ?

Bunun için önünüze 2 seçenek çıkmaktadır.
1- Kendinize vakit ayırmalı ve istediğiniz bir yazılım dilini öğrenerek mobil oyun geliştirmektir, bu seçenek 2. seçeneğe göre daha zahmetli ancak sektördeki ilerlemeniz için daha önemlidir. Ortalama bir kişi 3-4 aylık bir süreçte kendi basit oyununu yapabilir ve mağazalarda yayınlayacak seviyeye gelir. Daha profesyonel oyunlar için ise bu süreç 1 yıla kadar çıkmaktadır. Kendinden emin ve azimli bir kişinin ortalama günlük 3-4 saatlik çalışma ve öğrenme süresi ile 1 yılda hem kendi oyununuzu profesyonel bir şekilde yapabilir hemde büyük yazılım firmalarında yüksek gelirler elde edebilirsiniz.
2- Hiçbir yazılım bilgisine sahip olmadan da kendi mobil oyununuzu geliştirmenizde mümkün, hayalinizdeki oyunu istediğiniz bir yazılımcıya yaptırabilir ve google play gibi mağazalarda sadece bir kaç günde yayınlatabilirsiniz.  Bu seçenek 1. seçeneğe göre çok daha kısa sürede mobil oyun sahibi olmanızı sağlar ancak bu hizmet için cebinizden ödeme yapmak zorunda kalırsınız. Güzel tarafı ise daha kısa sürede sonuç almanızı ve önünüzü görmenizi sağlar. Sitemiz üzerinden kendi mobil oyununuzu seçebilir ve uzman yazılımcılar ile çalışabilirsiniz.

Yazılım nasıl öğrenebilirim ?

Bunun için ücretli ve ücretsiz seçenekleriniz bulunmaktadır. Ücretli yöntemlerin başında yazılım kursları ve online platformlardan özel dersler almak olabilir. Bu yöntem ücretli ve ücretsiz yönteme göre daha sistematik ilerlemeler ile güzel yol haritaları oluşturmanızı sağlar. 2. yöntemde ise Yazılımın temellerini youtube da bulunan yazılım eğitimleri ile kolayca oluşturabilirsiniz. Günümüzdeki bir çok profesyonel yazılımcı kendilerini youtube da bulunan kaynaklardan yararlanarak geliştirmektedir. Bunun dışında google üzerinden takıldığını noktalarda aramalar yapabilir ve topluluklardan yardım alabilirsiniz. her 2 seçenek de merak ve azim ile ilerlediğinizde çok kısa bir sürede sonuç almaya başladığınızı göreceksiniz.

Mobil oyun nasıl yaptırabilirim (yazılım bilgisi olmadan) ?

Eğer aylarınızı yazılım öğrenmeye harcamak istemiyorsanız daha kolay bir yol seçebilirsiniz. Bu yol belirli bir ücret karşılığında uzman yazılımcılara oyununuzu yaptırmaktan geçiyor. Bunun belli bir ücreti olacaktır ancak çok daha kısa bir süre içinde kendi mobil oyununuza sahip olabilecek ve hatta oyununuzu yönetebileceksiniz.
mobilecanyon.com olarak alanında uzman yazılımcılar ile verdiğimiz hizmetler bu tarz girişimlerde bulunmak isteyen yatırımcıların sektörde yer almasını sağlar. mobile canyon da seçeceğiniz oyunlar tamamen size özel olarak tasarlanır. Oyun içerisine Admob reklam hesabınız bağlanır ve insanlar oyununuzu oynadıkça size gelir edersiniz. mobile canyon olarak sadece 2 günde istediğiniz mobil oyuna sahip olmanızı sağlarız. Tam 8 yıllık tecrübe ile profesyonel hizmetlerimizden yararlanmak için sitemiz üzerinden oyunlarımızı inceleyebilirsiniz.

Mobil oyun kazançlarımı nasıl görüntülerim ?

Her ay mobil oyununuz içinden kazandığınız paralar sizin açtığınız “Admob” hesabı tarafından banka hesabınıza yatırılır. Admob hangi bankaya yatıracağını nerden biliyor ? Admob Hesabı oluştururken, Admob sizden banka bilgilerinizide isteyecektir. Böylece kazançlarınız her ay vermiş olduğunuz banka hesabına yatırılır.
Kazançlarınızı Admob hesabınız üzerinden takip edebilirsiniz.

Admob nedir ? Kazançlarınızı Takip edin..

Admob Google’a bağlı bir reklam platformudur. Mobil oyun ve uygulamalarınızın içinde reklam çıkmasını sağlar ve böylece bu reklamı gören her bir kullanıcınızdan gelir elde edersiniz. Gelirlerinizi anlık olarak Admob hesabınız üzerinden takip edebilir ve gelişmiş istatistiklerden yararlanabilirsiniz.

Mobil oyun geliştirme ve teslim süresi nedir ?

Satın alacağınız mobil oyununuzun teslim süresi 2 gündür. Alanında uzman yazılımcılarımız hayalini kurduğunuz ve sitemiz üzerinden satın aldığınız oyunu sizin adınıza, sizin hesabınıza 2 günde yükleyerek teslim ederler.
Oyununuz teslim edildikten sonra uzman ekibimizden 6 ay boyunca ücretsiz olarak yararlanabilir ve destek alabilirsiniz.
Oyununuz hazırlanıp yüklendikten sonra Oyununuzun ana proje klasörleri de tarafınıza lisanslı olarak gönderilecektir. Böylece dilerseniz ileride sizde oyununuzu daha çok geliştirebilirsiniz.
Siparişinizden sonra 2 gün içinde oyununuz hesabınıza yüklenir ve teslim edilir.
Teslim süresi yoğunluk dönemlerimizde 7-8 güne kadar çıkabilmektedir. Daha detaylı bilgi için Sıkça sorulan sorular kısmımızı incelemenizi önemle tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir