nasıl reklam yaparım ?

Oyun tanıtım fikirleri ..

REKLAM İPUÇLARI

DETAYLAR İLE 

reklam yapacağınız alanı seçerken hedef kitlenize uygun bir kitlesi var mı kesinlikle kontrol edin ve istatistikleri isteyin. eğer oyununuz ile uyumsuz bir kitleye sahipse reklamı boşuna yapmış olacaksınız ve oyununuz hiç indirme almayacaktır. isterse 500 k takipcisi olsun..

  • Oyununuzun hedef kitlesini belirleyin
    örn : benim oyunum 8-15 yaş arasına hitap eden bir oyun bu yüzden reklam yapacagım zaman bu kitleye yöneliyorum ve daha çok dönüş alıyorum..

Google,faccebook,instagram gibi yerlerin bizzat kendisi üzerinden reklam yapmayı düşüyorsanız bu platformların reklamlarda yapay zeka kullandığını unutmayın ! bu ne demek ? öğrenmeye dayalı belli bir süresi var demek, yani eğer siz reklamınızı verdiğiniz ilk haftada tüm bütcenizi harcarsanız daha sistem reklamı kime göstereceğini öğrenmeden bütceniz biter ve alakasız kişilere reklam gösterimi yapar. bu yüzden düşük bütce ile 7-11 gün boyunca reklam verin ve yapay zeka bu süreçte kendini geliştirecek ve doğru kişilere yani hedef kitlenize reklam göstermeye başlayacaktır. Dönüşler zamanla artacaktır.

Mobil reklam taktikleri

Çekiliş Taktiği

instagram veya anlaşabileceğiniz herhangi bir sosyal medya sayfası ile çekiliş reklamları yapın.
oyununuzu indiren, 5 yıldız veren ve yorum atan kullanıcılar arasında çekiliş yaparak kazananlara hediyeler verin.
Düşük ücretli bazı hediyeler : netflix üyeliği, udemy kursu hediyesi , steam oyun kodu hediyesi ,

Youtube reklamları

Sitemiz üzerinden oyununuza özel tanıtım videosu yaptırabilirsiniz, bu video ile youtube üzerinden oyununuzun tanıtabilirsiniz.
Bunun haricinde Türkiyede ve dünyada mobil oyun tanıtım videoları çeken youtube kanalları mevcut bu kanallara mail atarak reklam anlaşması yapabilir ve oyununuzun ciddi indirmeler almasını sağlayabilirsiniz. Yayımlanan reklamlar videolarının altına oyununuzun indirme bağlantısı eklenir.

ücretsiz reklam taktiği
oyununuzu ücretsiz tanıtın

Teknoloji sitelerine mail atarak Bir geliştirici olduğunuzu ve yeterli bütceniz olmadıgı için reklam desteği isteyebilirsiniz. bir çok müşterimiz bu şekilde ücretsiz destekler alarak oyunlarını tanıttılar. veya reklam ortaklıkları yaparak gelir paylaşımı yapabilirsiniz.

Google play reklamları

Oyununuzun reklamını diğer popüler oyunlar içerisinde çıkartarak tanıtmak ve güzel indirmeler almak istermisiniz ? Bu çok kolay, Google ads üzerinden kolayca oyununuzun tanıtacak reklamlar olusturabilirsiniz. Reklamlarınız diğer popüler oyunların içinde çıkar

Google play sponsorlu reklamlar
oyununuz sponsorlu olarak Google play oyun listesinde en üstte çıksın

Bu reklam türünden kullanıcılar belirli kategorilerde yaptıkları google play aramalarında oyunununuz en yukarıda sponsorlu olarak gözükür.
örn : kulllanıcı google playde araba oyunları gibi bir arama yaptığında sizin oyununuz sponsorlu olarak en üstte gözükür.

Google play video reklamlar

Google play video reklamlar ile diğer oyunların içinde çıkan ödüllü video reklamlarında sizin tanıtmınız gözükür. Bu reklam taktiği için oyununuza özel bir tanıtım videonuz olmalı isterseniz sitemiz üzerinden bu hizmeti satın alabilirsiniz. Oyununuzun reklamları diğer oyunların içerisinde 30 sn süren videolar şeklinde çıkar ve ilk 5 sn geçilemez ve izletilir.

Google Play’de keşfedilmenizi sağlama
– GOOGLE KAYNAK –

Kazanç hesaplama robotumuzu incelediniz mi ?

indirme ve reklam sıklıklarına göre kazançlarınızı hesaplayın.. (ücretsiz)